7

Czyszczenie oraz renowacja piachem

Piaskowanie jest metodą, która obecna jest w branży budowniczej od wielu lat. Bazuje ona przede wszystkim na czyszczeniu bądź kształtowaniu dowolnej przestrzeni materiałem ściernym. Wykonuje się to przy pomocy sprężonego powietrza.

Dzięki możliwości piaskowania przeróżnych przedmiotów zdobycie gładkiej, ale wystarczająco chropowatej powierzchni jest bardzo proste. W ten sposób dopuszczalne jest przygotowanie powierzchni pod malowanie lub inne czynności. To oczywiście dlatego tą metodę używa się między innymi w branży motoryzacyjnej. Piaskowanie kapitalnie sprawdza się w wypadku karoserii samochodowej oraz felg. Do tego jest to równie porządne rozwiązanie w wypadku czyszczenia detalów stalowych oraz cegły. Wysokiej jakości piasek do piaskowania pozwala uzyskać bardzo porządne wyniki czyszczenia, ale nie tylko. Co więcej piaskowanie sprawdza się też w czasie wykonywania prac renowacyjnych. W ten sposób można dokonywać prac przy starych budynkach lub innych obiektach.

W czasie wyboru piasku do piaskarki należy zwrócić uwagę na jego właściwości oraz cenę. Nikt nie chce przecież przepłacać. Ewidentnie trzeba przywiązywać również dużą wagę do tego jaką klasę reprezentuje dany piach do piaskarek, albowiem musi on spełnia wszelkie normy by był bezpieczny. Chodzi tu nie wyłącznie o otoczenie oraz piaskowany element, ale przede wszystkim także zdrowie ludzkie. Piaskowanie jest albowiem szkodliwe dla zdrowia, gdy nie jest wykonywane według zaleceń oraz w sytuacjach, kiedy dany piasek nie spełnia wymaganych standardów.