1373128435-ea36b90621f7063ed1584d05fb1d4091e676e5d01aac104491f0c47fa6ebb5b0_640.jpg

Meble loft idealne do industrialnych wnętrz

Podczas planowania wnętrz mieszkalnych z całą pewnością trzeba zatroszczyć się, żeby zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy dodatki pasowały do założonej koncepcji oraz tym samym pozwalały uzyskać właściwą aranżację. Czym cechują się meble loft i w których pomieszczeniach będą prezentowały się dobrze?

Industrialne wnętrze

Styl industrialny w aranżacji wnętrz mieszkalnych cieszy się w ostatnim czasie niemałą popularnością. Tego typu wystrój ma oczywiście swoje specyficzne atrybuty. Jakie? W tego typu pomieszczeniach dominują przede wszystkim surowe materiały. Odsłonięty beton, szczegóły konstrukcyjne lub odkryte cegły to z całą pewnością w tego typu aranżach nie materiały, które należy ukryć, ale swego rodzaju zdobienie oraz miara stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest na dodatek przestronnie, a otwarte powierzchnie do tego uwidoczniają charakter aranżacji. W takich wnętrzach dekoracyjne klasyczne meble wyglądałyby co najmniej mało spójnie, właśnie dlatego warto zatroszczyć się o dostosowanie poszczególnych elementów aranżacji i dopełnić ją porządnie dobranymi meblami. To naturalnie dzięki temu uzyskamy bardziej harmonijny efekt.

Meble loft

Meble loft charakteryzują się prostą konstrukcją i często wykonywane są z drzewa połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka lub szafy zapewnia wytrzymałość, a równocześnie po mistrzowsku komponuje się z aranżacją całego wnętrza mieszkania. Szczegółów drewnianych raczej się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych rewelacyjnie wygląda surowe drewno z wyrazistym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia pozostaje także sam szkic. W wypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest zdecydować się na prostotę – elementy dekoracyjne mogą zaburzać integralność aranżacji. Warto wiedzieć, iż meble loft niektórzy decydują się wykonać samodzielnie wykorzystując w tym celu chociażby palety euro. Pośród propozycji producentów wyposażenia mieszkalnych wnętrz nie brakuje jednakże ciekawych projektów, które na pewno przypadną do gustu wielbicielom stylu industrialnego. Pozwala to dostosować zarówno sprzęty meblowe, jak również samą aranżację do osobistych preferencji lokatorów.